Złote monety

Monety bulionowe – tak jak sztabki złota – to wyroby dla tych, którzy mimo trudnej sytuacji w światowych finansach, chcą zapewnić sobie bezpieczną przyszłość. Jeśli jesteś jedną z takich osób, przyjrzyj się naszej ofercie.

Tym, którzy chcieliby dobrze zainwestować swoje oszczędności, proponujemy złote monety bulionowe. To alternatywa lub uzupełnienie złotych sztabek. Oferujemy szeroki wybór monet, które wyróżniają się precyzją wykonania i najwyższą jakością kruszcu.

Złote monety – zabezpieczenie portfela

Zabezpieczenie swojego majątku to jeden z priorytetów w niepewnych czasach. Dotyczy to yarwno doświadczonych inwestorów, jak i wszystkich, którzy nie chcą stracić oszczędności przez szalejącą inflację. Złote monety pomogą uchronić kapitał przed stratami związanymi z nieprzewidywalną sytuacją finansową na całym świecie.

Inwestycja w metale szlachetne – w tym takie pochodzące prosto z renomowanych mennic – to dziś rozsądna, rentowna decyzja, gdyż:

  • rozpoznawalne, popularne monety systematycznie zyskują na wartości, dlatego nawet wtedy, gdy gospodarkę dotknie kryzys, można zyskiwać i cieszyć się bezpieczeństwem finansowym;
  • złoto to kruszec, który w ostatecznym rozrachunku nigdy nie traci na wartości – nie mają na niego dużego wpływu czynniki geopolityczne czy konflikty zbrojne. Natomiast rozpędzona inflacja zwiększa jego wartość. Oprócz tego na coraz wyższą cenę tego kruszcu wpływa fakt, że jest on na wyczerpaniu – jego naturalne zasoby kurczą się.

Monety lokacyjne, które oferujemy, mogą stać jeszcze lepszym zabezpieczeniem portfela niż akcje, obligacje, konta oszczędnościowe. Mogą być kolejnym kołem ratunkowym, gdy sytuacja w gospodarce zrobi się naprawdę trudna.

Jakie złote monety kupować?

Złoto bulionowe to świetna inwestycja niezależnie od tego, czy ktoś chce zainwestować większy czy nieco skromniejszy kapitał. Najmniejsze monety z czystego złota kosztują ok. 1000 zł. Inwestując w nie można stworzyć sobie poduszkę bezpieczeństwa i regularnie powiększać swoją kolekcję o kolejne monety.

Największe zyski zapewni zakup monet, które są rozpoznawalne na całym świecie. Pomogą one jeszcze lepiej chronić się przed inflacją i jej skutkami.

W jakie złote monety warto inwestować?

Wśród monet bulionowych wyróżnia się takie, które są zaliczane do tzw. Wielkiej Piątki. Są to:

  • kanadyjski Liść Klonu – moneta o najnowocześniejszych zabezpieczeniach
  • Wiedeńscy Filharmonicy – ta moneta, która słynie ze szczególnie misternego wykonania
  • australijski Kangur – ta moneta ma wyjątkową wartość kolekcjonerską, gdyż co roku ma inny rysunek kangura
  • amerykański Orzeł
  • południowoafrykański Krugerrand – wyróznia się czerwonawym odcieniem, wynikającym z domieszki miedzi. To pierwsza i najpopularniejsza złota moneta bulionowa w historii

Egzemplarze należące do Wielkiej Piątki to złote monety bulionowe cieszące się największym zainteresowaniem, co przekłada się na ich wysoką wartość.

Gdzie kupić złote monety?

Czyste złoto, misterne wzornictwo i autentyczność – to trzy najważniejsze atrybuty monet bulionowych. Jeśli nie chcesz paść ofiarą oszustwa, stracić swoich pieniędzy, to kupuj je ze sprawdzonych źródeł – bezpośrednio w mennicach lub u dealerów.

Złote monety inwestycyjne w ofercie A&A Mennicy

Zdecydowana większość monet bulionowych nie ma wartości kolekcjonerskiej. Jednak to kruszec, z którego są wykonane, decyduje w dużej mierze o ich wartości.

Znajdziesz u nas egzemplarze wykonane z wysokiej klasy złota, które będą rentowną inwestycją. Ich zakup to też sposób na spokojny sen. Złota moneta może uchronić Twój kapitał przed skutkami inflacji. Dlatego nie wahaj się – zainwestuj w szlachetny, drogocenny kruszec!

Zobacz także: Złoto inwestycyjne, Sztabki złota, Złote monety.