Sztabki złota

Złote sztabki od wieków wzbudzają emocje i ogromne zainteresowanie. Dziś jednak ich zakup jest wyjątkowo dobrym sposobem na inwestowanie kapitału. W czasach, w których sytuacja finansowa na całym świecie jest dynamiczna, metale szlachetne nie tracą na wartości – w przeciwieństwie do walut.

Dlatego jeśli zastanawiasz się, co mogłoby być bezpieczną opcją i pozwoliłoby uchronić Ci Twoje środki finansowe przed inflacją, możesz zdecydować się na zakup złota. Sztabki lokacyjne, które znajdziesz w naszej ofercie, to kruszec najwyższej jakości.

Inwestycja w sztabki złota – czy warto?

Tych, którzy myślą nad tym, czy kupić sztabki złota, przekonać powinna sytuacja na rynkach finansowych. Szalejąca inflacja sprawiła, że kruszec ten jest obecnie w centrum zainteresowania doświadczonych inwestorów.

Złoto to obecnie jedna z najpopularniejszych form inwestycji, gdyż:

na świecie jest coraz mniej tego cennego kruszcu – jest on z tego względu jednym z najbardziej cenionych metali szlachetnych;

na wartość tego kruszcu nie wpływają negatywnie konflikty zbrojne, inflacja – nawet w takich sytuacjach stoi ona na stałym poziomie;

jest ono chętnie kupowane w różnych rejonach świata – i to także w krajach zaliczanych do gospodarek wschodzących, czyli np. w Chinach i w Indiach. Dlatego można spodziewać się, że zarówno popyt na nie, jak i jego wartość będą rosły;

banki coraz chętniej skupują złoto – jest to potwierdzeniem tego, że będzie ono solidnym zabezpieczeniem na niepewne czasy.

Oprócz tego zakup złota może być alternatywą dla założenia kolejnej lokaty czy ponownego kupienia akcji. Taki manewr finansowy pozwoli Ci tak podzielić Twój kapitał, aby ryzyko inwestycyjne było jak najmniejsze.

Ile kosztuje sztabka złota 1 uncja?

Znajdziesz u nas sztabki w różnych wariantach wagowych. Ponadto ich waga może być określona przez gramy lub uncje.

W przypadku wyrobów jubilerskich, złota inwestycyjnego, wykorzystywana jest uncja trojańska – jej symbol to oz. Stanowi ona 1/12 funta trojańskiego, czyli w przybliżeniu 31 g. Stosowanie tej jednostki do określania wagi sztabek i biżuterii jest zakorzenione w tradycji.

Cena sztabki złota o masie 1 oz wynosi obecnie ok. 8500 zł. Natomiast jej wartość zależy m.in. od sytuacji na rynkach światowych oraz od inflacji. W czasach, kiedy ona wzrasta, złoto staje się jedną z bezpieczniejszych form oszczędności. Jednocześnie wraz z rosnącą inflacją rośnie wartość tego metalu szlachetnego.

Jak kupić złoto w sztabkach?

Wbrew pozorom zakup złota, inwestycja w ten kruszec nie musi być od razu znacznym wydatkiem. 1 g tego kruszcu kosztuje ok. 330 zł. Jednak inwestując taką stosunkowo niewielką kwotę, można zyskać. Ten sposób oszczędzania jest bardziej opłacalny niż wpłacanie środków finansowych na rachunki oszczędnościowe. Niezależnie od kursów walut, inflacji, złoto nie będzie traciło na wartość. Dlatego złote sztabki lokacyjne mogą pomóc stworzyć solidną poduszkę finansową.

Sztabki złota – gdzie kupić?

Można spodziewać się, że cena złota – jego kupna i sprzedaży – będzie rosła. W związku z tym już dziś warto inwestować w kruszec, na którym można zarobić.

Oferujemy złote sztabki, które wyprodukowała mennica mająca akredytację LBMA – jest to gwarancją najwyższej jakości proponowanych przez nas wyrobów. Do zakupu złota z naszej oferty powinno przekonać też opakowanie CertiCard. Znajdująca się w nim sztabka jest doskonale chroniona, a ponadto świadczy ono o jej autentyczności.

Pomyśl o spodziewanym wzroście cen żółtego kruszcu, swoim bezpieczeństwie finansowym, przyszłości – wybierz pewną inwestycję w złoto!

Zobacz także:  Złoto inwestycyjne, Sztabki złota, Złote monety.